Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz

Berte prosím v podtaz autorská práva.
Všechny mé články, výtvory a veškerý obsah
blogu je autorský a bez mého svolení nebo
bez uvedení zdroje ho prosím nezveřejňujte na svém blogu.

Mrtvý pohled/Doll's Eyes

30. března 2011 v 16:40 | El |  Co čtu
Autor: Bari Wood
Počet stran: 319

Poslední dobou nemám moc co ke čtení, zrovna sem si vypůjčila ze školní knihovny Zločin a trest ale nějak se mi nechce do čtení takové objemné literatrury, tak sem sáhla do knihovny rodičů a vytáhla zrovna tuhle knihu. Nečekala sem, že zrovna u rodičů najdu detektivku s takovým množstvím krve.

Eva Tildenová-Kleinová je velice bohatá dáma. Je neotřelým způsobem krásná, má obrovské sídlo se služebníky, krásná auta, příbuzné, co jí vždy podrží, nádhernou zahradu, skvělé sousedy...
Takže by se mohlo zdát, že její život je prostě skvělý. Jenže ona, a celý její rod je zasažen kledbou. Nebo jí to tak alespoň přijde, pro spoustu jiných lidí je její "nadání" velice užitečné. Eva totiž dokáže vidět věci minulé a věci budoucí. To od ní odlákalo jejího manžela, který, ač jí miluje, nedokázal snést to, že o něm ví naprosto cokoliv. Věděla, že se jen vymlouvá že ho bolí hlava aby nemusel na nudný večírek nebo jak nevinně flirtoval se svojí sekretářkou, Odstěhoval se od ní nakonec do malého města a tam si pronajal dům v zátoce Raven lake. Eva mu často volá aby zjistila jak se mu daří. Jednoho dne jí ale nezvedne telefon a ona se rozhodne za ním jet. Jednak proto, že má o něj strach a jednak proto, že si myslí, že je těhotná. Vydá se na čtyřhodinovou cestu a když konečně dojede k jeho domu, opět ji dožene její "nadání". Omylem se dotkne houpačky a uvidí ženu s rozpáraným břichem v lese, jak volá o pomoc. Okamžitě spolu s manželem zavolají policii a vymyslí si báchorku že se ztratila v lese a uviděla tu ženu a jejího vraha, jak utíká pryč do lesa. Časové údaje ale nesoulasily, a tak policista Dave Latovsky na Evu uhodil a musela mu přiznat že to jen "viděla" a pověděla mu svém "nadání". On jí zprvu nevěřil ale když se ho dotkla, zjistila o něm spoustu věcí.
Tak se společně vydávají na lov masového vraha, jen s pomocí Eviny schopnosti vidět věci co jiní nevidí. Cestu jim zkříží sám vrah, který se dozví že po něm Eva a Latovsky jdou. Dave utrpí citovou ránu, protože vrah-doktor Adam Fuller zabije svého psychiatra který údajně zná jméno vědmy, která po něm pátrá. Schodou okolností byl psychiatr nejlepší přítel Latovského. Ten se s ještě větší vervou pouští do případu...

Kniha je téměř od začátku do konce protkána krví a vraždami. Spisovatelka s neuvěřitelnou barvitostí popisuje všechny vrahovi činy, až se mi z toho několikrát zvedl žaludek. K doktoru Adamovi, vrahovi "Žen v lese" mám ale celkem rozporuplný vztah. V prologu totiž bylo popisováno, že jeho matka ho týrala ještě jako malé dítě a až po tom, co zemřela, začal konečně normálně žít. Jako každý, devítiletý chlapec. Nedokážu si tedy pomoct, a musím k němu cítit určitý soucit. Spisovatelka dokázala celkem zaujmout ale někdy to s těmi nechutnými detaily přeháněla až do absurdity. Také psaní kapitol a popisování několika příběhů bylo místy chaotické a člověk se v tom trochu strácel. Co mě osobně vadí u knih bývá přílišné množství jmen ale u tohoto titulu to bylo ještě celkem dobré, až na příbuzné Evy, u těch sem trochu tápala ale nebyli nijak důležití. Celkově je kniha spíše pro otrlejší povahy co snesou fráze typu "Půl hodiny koukala na to, jak jí osychají střeva".

Hodnocení: 7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady Ettel Lady Ettel | Web | 31. března 2011 v 21:16 | Reagovat

Taky mě někdy udivuje, co za knížky najde u nás v "rodinné" knihovně

2 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 9. května 2011 v 18:54 | Reagovat

Nečetla jsem. :-)

3 Zločinec Zločinec | Web | 22. července 2011 v 9:29 | Reagovat

To já najdu v rodinné knihovně jen tátovy příručky o pedagogice, tátou napsanou publikaci o správném zacházení s vězni, zápočtové práce z ponologie-téma příprava věznů na život po odnětí svobody-(táta je profesor specialní pedagogiky, ať je to co je to), mamčiny stavební zákony (je architektka), romány, sudoku, Dicka Francise a jiné hlouposti.

4 Zločinec Zločinec | Web | 22. července 2011 v 9:43 | Reagovat

Na druhou stranu jsem se díky rodinné knihovně dostal k Jefferymu Deaverovy.
PS:Rozpárané břicho, brr. Ti dnešní zloději, vrahové, unosci a podobní jsou
odporní. Kam se podělo staré dobré ovládání světa o které se pokoušel sovětský svaz, německo v 2 světové a jine státy? To už zůstalo jen ve špionážních románech, filmech a konspiračních teoriich? No, teď se o to pokouší Al-kajda, Castro a Kaddafí.  Uvidíme kdo zvítězí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama