Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz

Berte prosím v podtaz autorská práva.
Všechny mé články, výtvory a veškerý obsah
blogu je autorský a bez mého svolení nebo
bez uvedení zdroje ho prosím nezveřejňujte na svém blogu.

Aspoň že je hezky

10. dubna 2011 v 10:53 | El |  Deník
Jednou na tu svojí lenost vážně dojedu. V pátek jsem si slíbila, že se budu o víkendu učit na velký test z matiky, udělám úkol do biologie, naučím se pojmy na češtinu, udělám blbý obrázek na IVT a konečně začnu cvičit na zkoušky z klavíru. Ty jsou sice ještě daleko, ale učitelka to po mě už vyžaduje protože je ze staré školy a chce se na takovou předpotopní věc jako zkoužky připravit s bůchvíjakým předstihem, abych jí neudělala ostudu. Samozřejmě, jak je mým zvykem, je neděle, a já nemám hotovou ani jednu z mého příšerně dlouhého seznamu povinností. Jenže já musím dostat dobrou známku z matiky, protože můj průměr je otřesný, musím udělat úkol do bižule protože chci letos dostat plný počet kreditů, musím se naučit pojmy na češtinu protože chci dostat na vysvědčení za 1, musím udělat super obrázek na IVT protože nechci před učitelem vypadat jako blbec (ikdyž si to o mě už myslí) a musím cvičit na zkoušky, protože klavír mě baví a chci v něm být dobrá. Na všechny tyhle úkoly mám už jen asi 5 hodin, pak musím jít na příšernou rodinnou oslavu narozenin jednomu chlápkovi, kterého skoro neznám a mamka by se "asi propadla hanbou, kdyby tam nešla moje dcera, bude tam celá rodina, tak tam prostě půjde a odmítám se o tom s ní dohadovat". Takže mám skvělé vyhlídky na odpoledne. Budu tam sedět, celou dobu žmoulat nechutný chlebíček s krevetovou pomazánkou, nutit bratra aby zabavil mojí neteř a synovce a přemýšlet o tom, jak je život děsný. Aspoň si budu moct v duchu hezky postěžovat!
Ještě se mi nechce jít se učit, takže tu budu ještě chvilku psát o blbostech. Mohla bych třeba rozebrat výměnný pobyt. Bude sice až za rok, ale němčinářka mě s ním slušně vyděsila. Prý bude muset každý student co si zvolil němčinu, jet příští rok do Německa tam ze sebe dělat šaška a ještě nejspíš i chodit do školy. Já tam umřu! Vždyť do teď neumím ani kváknout německy, natož abych rozuměla výkladu na hodinách, zeptala se, kde je koupelna, kolik je hodin, co bude k obědu a kde bude další hodina. Tam se prostě nedožiju ani jednoho dalšího rána. Vždyť třeba angličtinu se učím přes šestl let a mluvit skoro neumím, natož abych něco vyžbleptla německy.
A pak ten trapas, až přijede někdo z toho Německa k nám. Já neumím německy, bratr taky skoro ne, taťka už všechno zapoměl a mamka se vytasí maximálně s "Der, die, das, psí vocas". Vypadá to, že osoba z Něměcka u nás taky umře. Hold náš gympl se umí mezinárodně představit vždy jen v tom nejlepším světle. Stejně skvěle jako v pátek. Přijel k nám do školy orgchestr tvořený studenty z jedné střední školy v Americe. Náš pan ředitel, neumíc ani slovo anglicky, se je snažil uvítat příšerně špatně gramaticky utvořenými větami které si někde opsal z Google překladače. Tlumočník se jim prý někde ztratil takže do akce vyslal jednoho profesora angličtiny, zrovna toho největšího cvoka. Když hráli v aule, několik lidí se ze začátku strašně smálo, zajímalo by mě, co je tak zábavného na svkěle zahraných Slovanských tancích. Potlesk byl chvílemi dost vlažný a po vyzvání, že si s nimi klidně někdo může jít popovídat se nezvedl absolutně nikdo. A za to "velice milé a pohostinné přijetí" jsme do školní knihovny dostali několik knih o Kalifornii a učitelé trička a kšiltovky co nosil ten orchestr. Někdy mi je z naší školy vážně dost trapně...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady Ettel Lady Ettel | Web | 10. dubna 2011 v 17:35 | Reagovat

tu lenost a výměné pobyty máme společné..my jsme taky něco takového měli pořádat, ale nakonec se to asi na další rok..já taky němčinu neumím ani trochu, ale takhle to vůbec nevidím..o to víc bude sranda..avždyť oni taky česky neumí..zase jsem ráda, že tohle nemusíme dělat s angličany, protože bych si namáhala mozek celý týden..a kdyby bylo nejhůř, anglicky umí všichni ne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama