Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz

Berte prosím v podtaz autorská práva.
Všechny mé články, výtvory a veškerý obsah
blogu je autorský a bez mého svolení nebo
bez uvedení zdroje ho prosím nezveřejňujte na svém blogu.

Hapy brzdaj tů jů!

5. května 2011 v 17:53 | El |  Deník
Každé ráno je krvavé střetnutí snílkovy duše s realitou. Horší to ale bývá, pokud vám vaše maminka s nadšením v hlase oznámí "Jak se vyspal můj osalvenec? Poslední probuzení v tomhle věku!"
Asi je to klišé, že narozeniny mají všichni rádi. Mám pocit, že tohle už moc neplatí. Alespoň lidé v mé třídě z narozenin nikdy nejsou tak odvázaní, jak by asi chtěli jejich maminky. Narozeniny sem měla ráda jen jako malá, už si moc nepamatuju, kdy sem si vlastně začala uvědomovat přibývající povinnosti které se načítali stejně jako můj věk. Když mi bylo 12, lidé mi říkali, že jsem hodně chytrá holčička. 5. května mi došlo, že mi teď možná tak řeknou, že jsem vcelku bystrá slečna, protože prostě od 13leté holky se čeká něco úplně jiného než od 12leté dívenky. Bída, co? Jeden jediný den, a najednou, když se seznámíte s někým novým a oznámíte mu svůj věk, jste vlastně někde naprosto jinde.
Letos to už vůbec bylo takové na houbiozní. Ještě mi není 18 let, ale každým rokem k tomu spěju a je to děsivé. Lidé ode mě stále víc a víc očekávají, že budu rozumná, že budu mít dobré známky, že začnu chodit na francouštinu a vyházím plyšáky z pokoje. Jenže to já absolutně nechci. Chci mít pořád občasné záblesky dětské naivity která se obejde bez pozdvyžených obočí, francouština by mě absolutně nebavila a je mi fuk že jí jednou budu potřebovat, známky už mít asi lepší nebudu a maturita je za dlouho, tak co bych si jimy teď přehraně stresovala a snažila se vylepšit nevylepšitelné a jestli mi někdo někdy šáhne na moji plyšovou psí rodinku, tak přísahám, že mu ukousnu ruku! A je mi jedno, že je to nedospělé chování!
Takže jediné dobré na narozeninách jsou vlastně dárky. Od mé přemilované sestřičky jsem dostala naušnice (made in she, jak překvapivé!), od brášky dvě celkem pěkná trička. Mamka mě donutila jít nakupovat s ní, takže bylo od začátku jasné, že to bude hrůza. Taky že byla. Cokoliv sem si vybrala, bylo zkritizováno jako nemoderní a hnusné, a jako doplněk k hanění mého vkusu bylo to, že se mě tradičně pokoušela narvat do malých kalhot a džín. Nejsem tlustá (nesnáším když o sobě kdokoli, kdo není očividně prostorově objemnější říká, že je tlustý. To bych vraždila.), ale cpát mě do minišortek a snažit se zapnout knoflíky, které div neuletí, to je děs. Takže nakonec sem odcházela z obchodu za výkřiků mé mamky, že se nejen oblékám příšerně, ale ještě k tomu kalhoty vypadají jak pytle. A pak se divila, že po nás celý obchod kouká...
Ještěže další narozeniny jsou až za rok!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michelle Michelle | Web | 5. května 2011 v 18:44 | Reagovat

taková ta rok od roku větší očekávání už se budou brzo zase zmenšovat. věř mi. jo a - na podzim mi bude dvacet a svojí sbírku plyšáků mám pořád na té části postele, kam už se nejsem schopná rozvalovat. a vzdát se jich ještě dlouho nemíním ;o)

2 Lady Ettel Lady Ettel | Web | 5. května 2011 v 22:26 | Reagovat

já už se každého července bojím..mám k 18 čím dál blíž a já jsem ještě pořád ta malá bláznivá holka, pro kterou předsava postavit se na vlastní nohy neexistuje

3 Pixie da Utara Pixie da Utara | Web | 10. května 2011 v 18:32 | Reagovat

mluvíš mi z duše. taky bych se chtěla pořád ještě prát s klukama, lézt na stromy a být podělaná strachy, když mám jít v noci na záchod jen přes chodbu, ale už se prostě nebojím. dospívám a štve mě to. a tak se křečovitě držím posledních trosek lodi jménem dětství a doufám, že mě vlny donesou do přístavu, kde tu loď opravím, ale taky se může stát, že se nakonec rozsypou a já se potopím do hlubin dospělosti, odpovědnosti a nekonečné nudy. ale myslím, že zatím ty prkna ještě držej pohromadě. takže i tobě přeji šťastnou plavbu a vítr do plachet!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama