Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz

Berte prosím v podtaz autorská práva.
Všechny mé články, výtvory a veškerý obsah
blogu je autorský a bez mého svolení nebo
bez uvedení zdroje ho prosím nezveřejňujte na svém blogu.

Prázdné kecy

25. května 2011 v 14:20 | El |  Deník
Bohužel (pro mě), u nás na gymplu končí maturity, takže se náš rozvrh vrací relativně do normálnu. Což je docela blbý, protože doteď sme měli třeba matematiku poskrovnu a němčina s češtinou skoro nebyly, takže sem si nemohla kazit známky. Letos mi totiž s češtiny vychází jednička, takže čím míň hodin bude, tím míň bude testů a tím míň případných špatných známek, které by to celé ještě mohly rozhodit. To bych fakt nerada, jinak mám vcelku dost blbý známky, takže čeština je mezi nimy takový malý světlý bod. Navíc, když nebudeme mít hodiny, učitelka nás nemůže pořádně připravovat na slohovou práci, která by u mě specielně dopadla asi bídně, takže bychom jí nepsali. Zjistila sem totiž, že prostě nedokážu napsat úvahu. Mám sklon myšlenky rozebírat tak, jak jdou za sebou, takže dost neučesaně. Když sem si jí psala nanečisto, zjistila sem, že sem se v půlce naprosto odklonila od tématu. To se mi stává docela často, pamatuju si, že sem kvůli tomu ještě v dávných dobách v primě dostala dvojku. Nejsem prostě ten typ, co by dokázal psát na povel. Já si píšu kdy se mi chce, a co se mi chce. Navíc nemám potřebu sdělovat své neintimnější myšlenky na téma"Potraty=genocida". Tohle téma si určitě vymyslela kvůli tomu, že naše škola se zase zapojila do osvětového projektu nebo co, dneska, když sem šla domů, byli na plotech kolem budovy nalepené plakáty právě o potratech. Krev mi zrovna nevadí, ale ty obrázky, ty byli vážně nechutné. Byli tam dokonce i obrázky těch malých dětských tělíček (ale vůbec to jako dítě nevypadlo) těsně po zákroku. To bylo fakt hnusný. Celý tenhle projekt se mi vlastně ani trochu nezamlouvá, je to přece volba každé ženy. Neříkám, že s tím souhlasím, vzít život nevinnému člověku je zvěrstvo, ale co když se někdy nedá nic jiného dělat, že? Když je třeba žena znásilněná, tak je snad jasné, že se jí bude jen hnusit ta představa, že má v břiše dítě násilníka. Stejně potraty moc časté nejsou, tak nechápu, proč se lidi nestarají o větší a závažnější problémy...
Já se třeba starám, o větší a závažnější problémy. Řeším, jestli se mám zúčastnit jedné literární soutěže, co nám dneska ukazovala profesorka. Asi je to blbost, ale pořád na mě významně koukala. Nechápu proč, podle mě si o mě myslí, že sem úplná slepice, zvlášť po tom, co sme měli začít psát kousek té úvahy a já napsala úplnou blbost. Museli bychom jí práce, co cheme poslat donést ukázat, takže by viděla co sem spatlala a to bych vážně nerada. Takže ještě uvidím, jak se rozhodnu, vlastněz toho celého nekouká nic dobrého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pixie da Utara Pixie da Utara | Web | 25. května 2011 v 15:18 | Reagovat

jo, to znám, taky hrozně ráda píšu, ale nechci svý myšlenky a názory dávat číst zrovna naší češtinářce. vlastně myslím, že jsme na tom stejně, ona o mě taky nemá zrovna nejlepší mínění, se mi zdá (no, já o ní taky ne). vlastně je nejspíš přesvědčená, že jsem naprosto tupá, i když to je asi spousta lidí v mém okolí. každopádně mi slohovky taky pěkně lezou krkem, u knihy se přece taky nedá říct, která je dobrá a kerá špatná, někomu se líbit může a někomu ne, to je věc názoru, neni to jako třeba v matice, kde je příklad buď dobře, nebo blbě. a k tý literární soutěži: já myslím, že bys to zkusit měla. mě se to, jak píšeš docela líbí, sice jsem zatím četla jen tvý úvahy a tak, ale myslím si, že seš člověk, kterej rozhodně má co říct/napsat. chápu tvý zábrany, taky by se mi moc nelíbilo, kdyby si češtinářka přečetla mý básničky. ale když už máš příležitost něco takovýho zkusit, tak myslím, že nezúčastnit se by bylo jen na škodu. ale rozhodni se sama.

2 Michelle Michelle | Web | 25. května 2011 v 16:04 | Reagovat

Věř, že všichni maturanti jsou nesmírně vděční, že ten tyjátr už končí ;o)
Se psaním mám podobný problém jako ty. Ovšem pokud tam chceš zkusit napsat, tak se toho neboj, i když to bude číst učitelka. Tady to čtou všemožní i nemožní lidé a nikomu to nevadí. Tak proč by jsi se měla bát to ukázat jedné učitelce? ;o)

3 Lady Ettel Lady Ettel | Web | 26. května 2011 v 16:33 | Reagovat

myslím, že úvahu napíšeš dost dobře..já na takový školský učesaný styl taky moc nejsem a vím, že mě navíc naše učitelka češtiny nesnáší, ale i ona někdy musí uznat, že se mi to povedlo..jednou jsem psala něco do mladé fronty a samozřejmě, že vychvalovala ostatní spolužáky jak se jim to povedlo a že jejich díla tam určitě pošle atd..a pak jsem jednou brouzdala na internetu a co jsem nenašla v MF..samozřejmě můj otisknutý článek..no co..učitelé jsou někdy neobjektivní, tak to nevdávej:)

4 Leela Leela | Web | 26. května 2011 v 21:16 | Reagovat

To máme stejné, snad budu mt z češtiny taky jedničku a stejně tak to bude asi jediná jednička co dostanu na vysvědčení :D. Mě vždycky slohy šly, ale teďkon za tři roky jsme napsali snad jeden? A já jsem pak uplně mimo, když máme něco psát. Být tebou bych se zůčastnila, zkusit se má přece všecko a když to nevyjde, tak neva ;). Ty obrázky o potratech bych teda vážně vidět nechtěla, je to hnus..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama