Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz

Berte prosím v podtaz autorská práva.
Všechny mé články, výtvory a veškerý obsah
blogu je autorský a bez mého svolení nebo
bez uvedení zdroje ho prosím nezveřejňujte na svém blogu.

Cože?!

28. září 2011 v 9:34 | El |  Deník
čera byl takový zvláštní den. V úterý máme jen čtyři hodiny, což je super, navíc nemáme němčinu. Pak jdu na klavír, ten mi náladu trochu rozhodil, protože svojí učitelku moc nemusím. Ona je taková...dost rázná. Očekává ode mě hru hodnou virtuóza, ale já sem prostě na nástroje takové poleno (a to chci hrát ještě na housle) a ani jiskřičku talentu ze mě nevykřeše. Já, jakožto osoba citlivá sem se u ní pod nátlakem už několikrát rozbrečela, což jí vždycky smyje ten rozlícený obličej a dělá ze sebe největší kamarádku, což mě snad štve víc, než když na mě ječí. V tom se nápadně podobá mému tátovi. Tuhle se na mě naštval kvůli dárkům na Vánoce (u nás se vždycky řeší už v září nebo říjnu, často dražší dárky dostaneme s bráchou už s notným předstihem) a teď je na mě příšerně hodný a leze mi, s prominutím, do zadku. nesnáším to. V tohle případě si neumím vybrat, jestli je lepší, když je na mě úlisně milý, nebo když doma panuje tichá hádka.

Když sem se vrátila domů, tak mi mamka oznámila dvě zprávy, z toho jednu opravdu nepříjemnou. Budu chodit na doučování z matiky k naší třídní. Strašně mě tím naštvala. Já samozřejmě chci mít dobré známky a ať dělám co dělám, nedaří se mi to, ale doučování u naší matikářky? Děkuji, nechci. Mamka si myslí, že mi vadí ten punc blbečka, co chodí na doučko, mě ale spíš vadí to, že profesorka konečně shledá, že sem opravdu naprosto tupá. A to tedy sem. Vůbec nic si z matiky nepamatuju, ať dělám co dělám. S tím souvisí její druhá zpráva a to ta, že v pátek jdu do nějaké poradny nebo co, kde mi pomůžou lépe se učit. Asi to bude něco na způsob pedagodicko-psychologického poradenství, jestli to nebude ono. Nevím ,co si mám o tom myslet. Asi to stejně k ničemu nebude. Možná jen zjistí, že sem nějak retardovaná, nebo něco podobného. Na celém včerejšku tak bylo dobré jen to, že mi mamka sama do sebe nabídla, že mi nechá napsat papír abych nemusela na tělák. Nechápu, co se s ní stalo, že dobrovolně slyšela mé nadávky na tělocvik a zařídila mi u mé obvodní, které dělá účetnictví takovou zprávu. Alespoň něco dobrého. Bohužel ale hned po tělocviku budu mít to doučování, takže budu dvě hodiny jen tak tvrdnout ve škole. Doufám, že tam nebudu chodit moc dlouho...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Key Key | Web | 28. září 2011 v 9:50 | Reagovat

moc hezky napsané..a mně doučování z matiky naši nabízí už od tý doby, co jsem na gymplu :D jsem prostě matikovej antitalent a nikdo to nedokáže pochopit :D
jinak máš krásný blog, nechtěla bys spřátelit? :)

2 Pixie Beatrice da Utara Pixie Beatrice da Utara | Web | 28. září 2011 v 20:47 | Reagovat

s tím doučkem je to asi dost nepříjemné. já osobně si myslím, že na doučko je lepší někdo z vyššího ročníku, než přímo učitel. já totiž takový doučko mám. myslím, že před učitelem je člověk přece jen trochu nervózní, kdežto taky student, jen o pár let starší může líp pochopit, že ti prostě něco nejde, než kantor. už jen ten fakt, že tě doučuje člověk, kterýmu nemusíš vykat je podvědomně ne tak stresující, než opak. možná by bylo řešení sehnat si takový doučko a pak bys nemusela chodit k úče. ale to je samozřejmě tvoje věc, do toho ti nemůžu kecat.
a s tou matikou, já nešla mi a já jí nesnášela do začátku předminulýho šk. roku, pak jsme dostali profesorku, která je úplně supr, sice trochu cáklá, ale je s ní děsná psina, rozumí nám a hlavně rozumí matice a umí naučit, vlastně jen díky ní jsem měla vloni dvojku místo obvyklé trojky na vízu. a hlavně mi došlo, že neexistuje matematickej antitalent. člověk prostě musí mít aha-efekt, jak říká výše zmiňovaná kantorka, a pak už to jde samo.
s tou poradnou, no já jsem jednu dobu taky do jedný chodila. upřímně, trochu mi to lezlo na nervy. ale dá se to. musíš prostě zatnout zuby a nějak si tím projít a ono to nějak dopadne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama