Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz

Berte prosím v podtaz autorská práva.
Všechny mé články, výtvory a veškerý obsah
blogu je autorský a bez mého svolení nebo
bez uvedení zdroje ho prosím nezveřejňujte na svém blogu.

Sourozenecká válka?

7. září 2011 v 17:20 | El |  Myšlenky a názory
Mít sourozence v určitém směru není vůbec jednoduché. Pokud je sourozenec mladší, bývá na něj často soustředěno víc pozornosti než na starší dítě, rodiče mu v různých bitkách a slovních hádkách dávají přednost, protože je "přece ten mladší" a oblíbenou větu "Podívej se, jaký mu dáváš příklad" už slyšelo mnoho lidí. Je to samozřejmě velká nespravedlnost, protože co sem já zažila, obvykle bývá právo na straně staršího ze sourozenců. Několikrát sem slyšela od dětí mé starší sestry takové výmysly od mladšího kluka na straší holku,m až se mi protočily panenky. Bezmezně obdivuji ty, kteří mají mladší sourozence a zároveň je mi jich taky líto. Já sem zvyklá na oporu ze strany mých bratrů a sester a musím říct, že sem téměř ve všech svých sourozencích našla úžasného parťáka.

Jsem z dvojčat a na svého bráchu nedám dopustit. Nikdo na planetě nemůže u bratra najít tak skvělého kamaráda a takovou oporu, jako jsem našla já. Každý den mi pomáhá s učením, protože je skoro ve všem lepší než já a to i několik hodin, i když by mohl dělat cokoliv jiného. Bez něj bych na gymplu asi dlouho nezůstala. Nemám ve třídě mnoho přátel a on, i když by si mohl sednou k nikomu jinému, si sedne ke mě. Dřív mi dokonce počítal příklady při testech z matiky a to i za takového rizika, jako pětky ze čtvrtletky. On je vlastně jediný, kdo mě za poslední dny dokázal opravdu rozesmát a dělá to denno denně. Měla jsem jednou období, kdy sem na Honzu bývala strašně hnusná a on se mi snažil pomoct, dokonce mi mamka řekla, že pro mě i brečel a mrzelo ho, že se trápím, a já ho od sebe stále odháněla. Tímhle článkem bych mu chtěla strašně poděkovat za to, co pro mě dělá. Brácho, mám tě ráda!

PS: Vím, že tohle je asi děsně nesmyslný článek, tak mě za tu sentimentálnost omluvte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mara Rose Mara Rose | E-mail | Web | 7. září 2011 v 17:32 | Reagovat

To je od tvého bráchy hezký :)

2 Katie Katie | Web | 7. září 2011 v 17:49 | Reagovat

Užasný článek..Já jsme taky z dvojčat a zatím to není úplně růžový, ale už se respektujem a spostu věci chápeme :) Jinak moje kámoška má mladšího bráchu a obdivuju ji, protože on je děsnej!! Je to maminčin mazánek a může všechno. Za trojku mu klidně řeknou běž na počítač a kámoška to má za 3 klidně i na 2 měsíce zakázaný..:/ je to děs!

3 Pixie da Utara Pixie da Utara | Web | 7. září 2011 v 19:38 | Reagovat

náhodou to vůbec není nesmyslný článek! jinak to máš dobrý, že máš tak fajn bráchu. to co tu popisuješ je.. úžasný. je fajn, že ještě pořád existujou takový lidi, jako je asi tvůj brácha, podle toho, co tu píšeš. víš co, pozdravuj ho ode mě :-D :-D
jinak, já bych raději měla mladšího sourozence, nejlíp bráchu, než staršího. dycky jsem si víc rozuměla s mladšíma. možná je to tím, že jsem trochu dětinská.. každopádně bych chtěla mít třeba desetiletýho bratra. ale aspoň jezdím na tábor, kde s těma lidma mám takovej skoro sourozeneckej vztah. tím chci říct, že je mám ráda jako mám ráda svýho bráchu. a navíc, mladšího sourozence můžete v nejhorším popadnout a nacpat do nejbližší skříně, což je se starším trochu nereálné.

4 Creencia Creencia | Web | 11. září 2011 v 16:37 | Reagovat

Krásně napsaný článek. Přála bych si mít takového bráchu, takovou oporu v něm :) Važ si toho...
Já mám o 18 měsíců mladší sestru a nevycházíme spolu skoro vůbec. Každá máme jiné životní priority a názory, k tomu sestřina opožděná puberta... hádky jsou na denním pořádku... Mrzí mě to. A závidím všem, kteří mají dobré vztahy se sourozenci...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama