Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz

Berte prosím v podtaz autorská práva.
Všechny mé články, výtvory a veškerý obsah
blogu je autorský a bez mého svolení nebo
bez uvedení zdroje ho prosím nezveřejňujte na svém blogu.

Výměnný pobyt

9. června 2012 v 13:01 | El |  Deník
Ani si nejsem jistá, jestli jsem na blog vůbec psala o tom, že u nás v říjnu byli studenti z gymnázia v Německu na výkměnném pobytě. Já jsem z toho, popravdě, moc odvázaná nebyla, ale zrovna ten "můj" Němec byl jeden z mála normálních kluků, kteří přijeli. Včera sem se vrátila z toho německého města, kde jsem byla od pondělí do pátku ubytovaná v rodině toho mého Němce. Musím říct, že z toho mám takové smíšené pocity. Tedy, jestli tak úplně smíšené to nevím, ale prostě nechci ten pobyt nějak hanět, nebo něco podobného, ale od nás ze třídy se tam nelíbilo nikomu. Většine lidí vadilo to, že Němci si nás vůbec nevšímali, což byl úplný opak jejich pobytu v Česku, kde jsme se hrozně snažili, abychom se bavili všichni společně, ale tady na nás ti Němci vyloženě kašlali, takže ostatním to přišlo nefér. Já, jakožto člověk ne až tak úplně extrovertní nespadám do této skupiny, proto nemůžu říct, že by se mi tam vyloženě nelíbilo, ale zase mi vadily věci, které ostatním ani v nejmenším nevadili, takže alkohol, cigarety, tráva... jo, hádejte, kdo byl zase jediný, který si nevzal ani jednu z těhle tří věcí? Ale jinak to tam ušlo, ke mě se ta rodina chovala mnohem lépe, než je podle mě v Česku obvyklé, byli hrozně srdeční a přátelští, takže sem se mezi nimi necítila vůbec nějak špatně, ale to myslím, že nikdo od nás ze třídy, tam je to asi standart. Suverénně nejlepší část těch pěti dnů byl včerejšek, protože jsme jeli do Drážďan a dostali jsme tam na tři hodiny rozchod a já, vybavena penězi, jsem prolezla nákupní centra, takže mám spoustu moc pěkných věcí, které sem si odtamtud odvezla. Bohužel, ten chrapot už tak prima není...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michelle Michelle | Web | 10. června 2012 v 10:37 | Reagovat

já byla na výměně s belgií. bylo to možná právě naopak. (myslím, že jsi o tom psala) u nich se starali a všechno a tady to bylo docela fiasko... jenže oni to měli jako školní projekt, známkované, proto se tak snažili a my jsme to prostě s normálním učebním plánem absolutně nestihli vychytat.

2 Nancy Farraigeová Nancy Farraigeová | 10. června 2012 v 11:21 | Reagovat

já na výměnnym pobytu nikdy nebyla... a ani nechci. Obecně mam problém brát si někoho domu, nebo jít k někomu a ještě s někym z cizí země... to bych asi nevydejchala. ale tak snad sis aspoň ty nákupy užila, v německu maj prej pěkný věci.
taky jsem si včera nakupovala, mam dvoje nový kraťasy... ze sekáče :-D ale tam sou podlě mě nejlepší věci :-D

3 Dottie Dottie | Web | 10. června 2012 v 20:05 | Reagovat

tyjo já vždycky každýmu záviděla kdo byl na výměnném pobytu a naše škola to nikdy nepořádala :( fakt škoda.. myslim, že to musí být skvělý. I to nakupování ti závidim :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama