Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz

Berte prosím v podtaz autorská práva.
Všechny mé články, výtvory a veškerý obsah
blogu je autorský a bez mého svolení nebo
bez uvedení zdroje ho prosím nezveřejňujte na svém blogu.

Jak zvládat stresové situace?

23. srpna 2012 v 18:28 | El |  Deník
Uf, to je hrůza... V životě sem s takovou nevolí neočekávala začátek nového školního roku. Vždycky sem se, kupodivu, už ke konci do školy těšila, protože sem se doma nudila, ale teď je to úplně jiné. V hlavě mi z a poslední dny leží jen reparát a začínám mít opravdu silné nutkání se učit. Pořád. Když se neučím, dokonce i teď, když píšu tenhle článek, mám výčitky svědomí z toho, že netrávím všechen svůj čas nad učebnicemi. Nadávám si za to, jak sem strašně... nevím, líná a hlavně lhostejná - lhostejná k tomu, že bych mohla propadnout, že zklamu své bližní, což ale samozřejmě není pravda, jen můj pitomý mozek se mě tak snaží ještě víc dokopat k učebnicím. Těžko říct, jestli mám větší strach z komisionálních zkoušek z němčiny, nebo z reparátu v matice. Na němčinu máme dost nepříjemného profesora, já sem v naší třídě ale asi jediný, kdo z něj má takovou hrůzu, což rozhodně není zrovna plus k mému kontu na udělání zkoušek. Jenže na druhou stranu mám dva pokusy a němčině rozumím víc, než matematice, k tomu na mě bude mluvit jen on sám, v jedné místnosti, bez čumilů v podobě spolužáků, nebo cizích profesorů, což má i výhodu v tom, že možná tak nezkazím svou závěrečnou řeč (rozumnějte mluvení do pěti minut na jedno téma. Německy, bohužel), z té mám největší strach. Možná právě proto, že sem se k ní stále nedostala a umím as první dvě věty. Matematice, té nerozumím skoro vůbec. Jako něco vím, ale takové primitivnosti, jako zvětšení, nebo zmenšení úsečky, nějaká ta práce s kalkulačkou, pár věcí s funkcemi, ale to podle mě na čtyřku stačit nebude. Navíc mě děsí to zkoušení u tabule, to já z hloubi duše nesnáším. Moje bývalá matikářka to věděla a proto mě vůbec nevyvolávala, což bylo skvělé, ale teď by se mi trocha praxe hodila... Na druhou stranu všechny ty profesorky, co u toho budou jsou fajn a nemyslím si, že by mě chtěly nějak potopit, narozdíl od mých dvou spolužaček ,které taky dělají reparát. Jedna do školy skoro nechodí a když přijde, hraje na notebooku o hodině hry a druhá je prostě arogantní, namyšlená a drzá flákačka. Alespoň že nejsem, jako ony...
Už to nemůžu vydržet, musím se jít učit, jinak s zblázním. Už mám jen týden...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Creencia Creencia | Web | 23. srpna 2012 v 19:50 | Reagovat

El, to zmákneš! Hlavně nemysli na to, jak jsi nervózní, ale soustřeď se na to, co víš a máš v hlavě :) Hlavně to nevzdávej a nevypadej rezignovaně, nahoď úsměv a výraz sebevědomí, to dělá divy (viz moje maturita a vytlemená komise včetně předsedkyně :D).
Budu nadálku držet palce! ;)

2 Anvier Anvier | Web | 23. srpna 2012 v 21:36 | Reagovat

Reputace je hodně velká věc. Jak můj táta říkal "jak se u učitelů zapíšeš, tak dobré budou ty čtyři roky." pokud tě mají učitelé za tu hodnou, která se snaží, věř, že tě rupnout nenechají. Ale zas na to nespoléhej :-).
A mezi učením dělej pauzy nebo se sesypeš. Vím to z vlastní zkušenosti, skončila jsem u psychologa, když jsem se každý večer hroutila, že jsem se učila jenom pět hodin, že jsem troska co nic neumí a nikdy umět nebude, že jsem blbá líná kráva. Všichni mě podpořovali jak jen mohli, ale já to neviděla, pořád jsem si myslela, že je zklamu a nidky nebudu dost dobrá. Je to to nejhorší co může být. Vím, že je těžké ty výčitky překonat ale zkus se uklidnit, sedni si a vymysli si plán. Naplánuj si vymezený čas na to a tamto, věnuj se tomu určitému problému tu danou chvíli a pak se věnuj zase jinému. Dodej si jistotu plánem, který ti zajistí že všechno stihneš. KDyž se ho budeš držet, zvládneš to :-)

Děkuju za komentář :-), už se nesnažím zapadnout, spíš každému ukázat, že zvládnu taky nějakou věc dobře a lépe než ostatní. Snažím se spíše zlepšovat než zapadnout :-)

3 Pistácie Pistácie | Web | 24. srpna 2012 v 0:05 | Reagovat

tak trosku te chapu, taky jsem vylitla z ruznych zkoušek na VŠ, a jeden predmet musim opakovat. ale asi to neni nic oproti tomu, ze bys musela opakovat cely ročnik. je to hnusny pocit. nervy, deprese.. a nejhorsi je, ze cloveku se nechce do učeni a pirtom ma blbej pocit, ze se neuči... !! to znam az moc dobre. budu ti moc moc drzet palce. preci jen tomu ten tyden uceni co ti zbyva zkus dat :)) a uvidis ze ten straveny cas nad tim nebude promarneny a pak ti spadne balvan ze srdce:)))

4 Michelle Michelle | Web | 24. srpna 2012 v 12:34 | Reagovat

budu ti moc moc moc držet palečky. je mi tě líto hlavně s tou matikou. mě bavila a zvládala jsem to bez učení, ale o to víc to nešlo spolužákům a dost dobře si uvědomuju, jak to musí být náročné pochopit něco tvrdou prací, když to nešlo samo za celý rok. němčinu určitě zvládneš a matiku taky. a i když to nebude jednička, hlavní je projít, no ne? ;) ale s učením to zas tak nepřeháněj, dej si sem tam pauzu, jinak se ti to celé zamotá. já to měla před maturitou. a taky se to zvládlo ;)

5 Michelle Michelle | Web | 24. srpna 2012 v 12:36 | Reagovat

jo a s mojima rodičama. ten vztah funguje proto, že já vím, že nemám důvod jim lhát, proto je snadné nedělat prohřešky. ono jde hlavně o ty velké, jako si třeba půjčit auto bez dovolení. teď by se to sneslo možná ještě jakž takž, ale když bych třeba neměla řidičák, asi by mi ho už nepůjčili.

6 Vendy Vendy | Web | 26. srpna 2012 v 12:25 | Reagovat

Chápu, jaké máš nervíky, když jsem se učila na maturu, tak o svaťáku na mě nesměl nikdo ani promluvit, byla jsem šílená strachem, že to neudělám. Udělala jsem, profesoři pomáhali, seč mohli a docela jsem to zvládla převážně i sama.
Ale po bitvě každý generál. Z tvého strachu si vem pozitivum, že k učení přistupuješ odpovědně. Ale nenech se tím zahltit a dej si opravdu aspoň den pauzu, běž ven, s kamarády, do kina, na cokoliv - mozek si potřebuje odpočinout. Neboj, to doženeš a určitě zkoušku uděláš. Držím palce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama