Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz

Berte prosím v podtaz autorská práva.
Všechny mé články, výtvory a veškerý obsah
blogu je autorský a bez mého svolení nebo
bez uvedení zdroje ho prosím nezveřejňujte na svém blogu.

Už se to blíží..!

28. srpna 2012 v 21:06 | El |  Deník
To je hrůza, už ani pořádně nemůžu spát, jak sem ve stresu z těch zkoušek, je to jak na začátku školního roku, to jsem taky tak vystresovaná ze školy, ze známek, z učitelů, prostě z celé té budovy, že mám celý den stažený žaludek a nervozita lomcuje s každým nervovým zakončením. Proč tenhle stres mám ale podstupovat v době, kdy bych si měla odpočinout? Jo, to jsou ty moje pitomé absence, kvůli kterým mám tyhle problémy na krku, ale já vím, můžu si za to sama, teď už je na stěžování trochu pozdě... Každopádně sem se kvůli těm dvěma měsícům permanentní nervozity rozhodla, že už žádné takové výluky mít prostě nebudu, protože další takový nervák bych už asi nepřežila. Mě stačí speaking z angličtiny, natož komisionální zkoušky. Nejhorší na tom je, když si člověk uvědomí, jak strašně moc na tom vlastně záleží, kolik lidí zklame, jak se sám sobě nebude moct podívat do obličeje. Půjdu o třídu níž, bude se muset sehrát s kolektivem, ale po celou dobu studia už pro ostatní budu jen ten propadlík, celý život budu ten propadlík, i když třeba jen ve své hlavě. Žít s vlastní blbostí a chybou, která se s vámi potáhne celý život, to je podle už docela dobrý důvod k depresičnu. Asi bych neměla být tak ve stresu, někteří lidé to mají o to horší, že mají doma nepřátelské prostředí, rodiče je děsí výhružkami a vidina prohry je o to horší, ale u nás doma mě všichni ještě podporují, jenže já vím, že je to i tak bude dost mrzet. Vždycky sem byla ta premiantka, ačkoliv sem si to nikdy nepřiznala a pro rodiče to musí být asi těžké, že jejich dceři, vždycky té lepší z dvojčat, najednou hrozí propadnutí. Nedovedu určit, jestli ej to horší pro mě, nebo pro ně... Nějak nemůžu uvěřit, že se zítra vzbudím a budu vědět, že druhý den mám zkoušky. Už teď je mi na zvracení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nancy Farraigeová Nancy Farraigeová | 28. srpna 2012 v 23:09 | Reagovat

člověče, ty se moc stresuješ! hele, já vim, že je to těžký, ale když se budeš stresovat, budeš jen zbytečně nervózní. zkus veškerou energii narvat do učení a místo "za chvíli je to tady" si říkej "za chvíli to mám za sebou" taky jsem před komiskama hrozně stresovala, ale hele, pokud je ten učitel v pohodě a pokud uvidí, že se snažíš, určitě se ti bude snažit pomoct. mysli na to, až budeš odcházet od komisek s tím, že to máš za sebou a zvládla to. a hlavně mysli pozitivně!
jo, omlouvám se, že jsem se teď dlouho neozývala, nestíhala jsem a tak. teď tě budu morálně podporovat, jak nejlíp budu moct :-)

2 pan Nedostižný pan Nedostižný | Web | 29. srpna 2012 v 8:59 | Reagovat

Nejlepší by bylo, kdybys ten stres přetransformovala v sílu do toho jít a dát to ;)
Když do toho dáš vše a pak se to povede, je to skvělé..
a nemysli ny to co se stane, když propadneš..takhle si to jen připustíš, musíš být silná ;)

3 Michelle Michelle | Web | 29. srpna 2012 v 9:55 | Reagovat

bereš to strašně moc negativně. kdybych to byla já, naši by mi řekli "nenervuj, maximálně si o rok prodloužíš mládí. když nejde o život, jde o ho***." ten přístup k životu na mě částečně přenesli, zkus to brát taky tak. a i kdyby se to nepovedlo, oni neznají tvoje důvody, proč byla situace taková, jaká byla. nemají ani páru o tom, proč jsi nebyla ve škole a nikdo tě nemůže soudit za chvilkové štěstí či neštěstí při zkoušce. samozřejmě ti z celého srdce přeju to štěstí. hoď se do klidu, ať ho zvládneš taky využít ;)

4 Alia Alia | Web | 29. srpna 2012 v 13:04 | Reagovat

Hlavně klid, čím víc se stresuješ, nebo upínáš na negativní myšlenku, tím horší to bude. Ono je někdy mnohem těžší se poprat se sebou samotnou, jako se zkoužkou.

5 Creencia Creencia | Web | 1. září 2012 v 21:55 | Reagovat

Milá El, souhlasím s Michelle- když nejde o život, jde o ho...! Ale chápu tě, já se vždycky také nervovala a stresovala šíleně moc až jsme z toho minulý rok na podzim zkolabovala.Doslova. Fyzicky i psychicky. Vystrašila jsem celou rodinu a od toho okamžiku jsme si všichni uvědomili, že zdraví je nejdůležitější. Nikoho nebudou zajímat známky na vysvědčení, pochvaly apod., jenom abys byla zdravá a šťastná- a tví rodiče tě budou mít pořád rádi :)
Doufám, že ti to dobře dopadlo a kdyby náhoddou ne: jedna  z  mých nej kamarádek k nám propadla ve druháku na gymplu, a říká, že to byla nejlepší věc, která se jí mohla stát :) Do kolektivu zapadla a stala se  neodmyslitelnou součástí třídy, i já zapomínám, že s náma nebyla od prváku a když vzpomínáme na prvák a vyprávíme si historky třeba z lyžáku, tak nám vůbec nedochází, že ona u toho vlastně nebyla :)

6 minnie minnie | 7. září 2012 v 12:05 | Reagovat

chces si vydelat otviranim reklamnich mailu?zbohatnout se na tom neda ale kazda stovka na nakupy dobra :) http://www.ermail.cz/link/mJaTAaCAccjNCTAAl7VCXeTaNlVjaJcV

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama