Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz / Odkaz

Berte prosím v podtaz autorská práva.
Všechny mé články, výtvory a veškerý obsah
blogu je autorský a bez mého svolení nebo
bez uvedení zdroje ho prosím nezveřejňujte na svém blogu.

Jizerky

15. září 2012 v 9:34 | El |  Deník
Tak sem se vám vrátila z naučně-pracovního pobytu v Jizerských horách se školou. A vítě, co je na tom nejlepší? Já to přežila a to doopravdy! Představte si chajdu na konci pětikilometrového stoupání do obřího kopce, stranou od veškeré civilizace, bez vody, elektřiny a tudíš i bez WiFi, sprch a klasických záchodů, prostě jako ve středověku. Já nejsem nějak choulostivá a nejsem ten typ co by stál před záchody (spolužačka je trefně nazývala sračkodíry) a vykřikuje, že to je nechutné a že to prostě nemůže, ale ráda sem tam tedy nechodila, takže sem jeho návštěvu zregulovala na jednu denně. Ano, vydržela sem to, ale kdo ne, když se tam nedá dýchat bez pozvracení? Bouda měla dvě patra, dole byly zmiňované záchody, kuchyně bez sporáku a vody pouze s kamny, na kterých jsme dvě hodiny marně zkoušeli uvařit těstoviny a místnost kde jsme jedli a kde spali profesoři. Nahoře byla pouze jeden pokoj, velká asi jako menší učebna, ve které spalo namačkáno na sobě třicet lidí, kluci a holky dohromady. Tudíž žádné soukromí na převlékání, žádné soukromí na nic. Byla tam zima, ale strašná, navíc já spala u okna, takže sem do spacáku lezla v ponožkách, tlustých ponožkách, návlecích, dvojité vrstvě tepláků, tílku ,dvou triček a silnou mikinou a stejně mi byla zima, což samo o sobě stačilo k tomu, abych čtyři noci nespala, ale nebudu to házet jen na chudinku zimu, nespala bych ani kdyby tam bylo teplo, protože holky s kluky dělali neuvěřitelný bordel, opili se, kouřili, prodávali si navzájem trávu a tak podobně, takže sem přijela i mírně přidušená a kdyby mi někdo dělat testy, tak mi asi vyjde, že sem marihuan taky požila, díky těm výparům. To byla asi ta horší část, ta část pracovní moc pracovní nebyla protože první den jsme nic nedělali, druhý den se šlo na túru, na kterou já ze zdravotních důvodů nemohla jít, ve středu se dopoledne plely v silném dešti a nehorázné kose stromky v lesní školce, ve čtvrtek sem zůstala na chatě, protože mi bylo špatně v pátek se jelo domů. Alespoň tohle dopadlo dobře, když už nic jiného. Musím říct, že jestli na mě ještě někdo někdy přijde s takovým pobytem, tak to se budu bránit ještě víc, než teď.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Černá mikina Černá mikina | Web | 15. září 2012 v 14:37 | Reagovat

Nepřežila bych. Kosu a absenci sociálních zařízení ještě jo, ale spát s třiceti dalšíma lidma a Marijánkou v jedný místnosti... to už by mě asi vážně položilo.

2 Nell Nell | Web | 17. září 2012 v 11:05 | Reagovat

"Naučně-pracovní"...?! Mně by tohle ponaučilo, že příště bych na nic podobnýho nejela! :D To jste měli povinné? No je to teda něco, jak to tady tak popisuješ, tak mi spíš přijde, jakoby vás tam zavřeli za trest.

3 Creencia Creencia | Web | 20. září 2012 v 9:10 | Reagovat

No teda! Moje bývalá střední škola by tento zájezd/kurz ani nedovolila už z toho důvodu, že není oddělené chlapecké a dívčí spaní a potom ty hygienické podmínky...
Ale na nějakou túru do přírody a na sázení stromků v lesní školce bych klidně šla :)

4 pan Nedostižný pan Nedostižný | Web | 20. září 2012 v 17:44 | Reagovat

Koukám, že seš asi ráda, že jsi zpět ;) Alespoň sis vyzkoušela ty bojové podmínky a víš že nejsi žádná měkota ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama